Špeciálna prokuratúra odmieta tvrdenia Jankovskej o zastrašovaní sudcov

Monika Jankovská.| aktuality.sk | dnes 20:00 |

Monika Jankovská. Zdroj: Branislav Wáclav / Aktuality.sk

Úrad špeciálnej prokuratúry odmieta tvrdenia štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej (Smer-SD), ktorá považuje zásah polície za zastrašovanie sudcov.

Procesné úkony sú podľa ÚŠP motivované úradnou povinnosťou vyšetrovať všetky trestné činy, o ktorých sa prokuratúra dozvie, a nie inými záujmami. TASR o tom informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

„Dôvody pre pristúpenie k týmto procesným úkonom majú výhradne trestno-procesný charakter vychádzajúci z úradnej povinnosti vyšetrovať všetky trestné činy, o ktorých sa prokuratúra dozvie, a v žiadnom prípade neboli a nie sú motivované akýmikoľvek inými záujmami," uviedla v stanovisku Tökölyová.

Zaisťovacie úkony boli podľa ÚŠP vykonané v súlade so zákonom a na základe prechádzajúceho súhlasu príslušného prokurátora.

V stanovisku sa zároveň uvádza, že „procesná povinnosť na vydanie veci dôležitej pre trestné konanie sa vzťahuje na každého, a ani vysokí štátni úradníci, sudcovia či prokurátori nie sú v tomto smere žiadnou výnimkou". ÚŠP zároveň považuje za "veľmi neštandardné", aby boli takéto úkony akýmkoľvek spôsobom verejne prezentované či spochybňované osobami, ktorých sa tieto úkony týkajú.

Jankovská na utorkovej tlačovej konferencii spochybnila zásah polície, pri ktorom, spolu s niekoľkými sudcami, vydala telefón. Podľa nej je mobilný telefón Mariana K. spochybniteľný, vzhľadom na to, že mal k nemu tri mesiace prístup bývalý šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Peter Tóth. Ten alebo niekto iný mohol podľa nej s mobilom Mariana K. manipulovať.

„Pýtam sa, či je takýto mobilný telefón a jeho obsah, ktorý doposiaľ nebol pripustený ako dôkaz v súdnom konaní na súde, dôvodom na taký neadekvátny zásah zo strany orgánov činných v trestnom konaní voči sudcom a prokurátorom," uviedla Jankovská.

Leave your comments

0
terms and condition.

Comments (1)

  • Guest (Dalibor Kotacka)

    A ja sa už 5 rokov pýtam , či prepad bytu mojej vtedypartnerky a dnes manželky políciou bez súdneho príkazu v jej vlastnom byte bol "ADEKVÁTNY" !!?? Už 5 rokov žije v strachu , hoci s mojim prípadom nemala nič spoločné .
    Prehlásenie špec. prokuratúry o vyšetrovani všetkých trestných činov je zavádzajúce , pretože napriek tomu , že som ministerstvo zahr. vecí usvedčil zo zrady a podvodu a kolaborácie s podvodom imperialistického USA proti slov. občanovi a z porušenia Ústavy SR ---neurobila nič , naopak , postavila sa a dodnes stojí na strane zločinu !!!
    Potrestaný som bol ja a podla vzoru sovietskeho NKVD som bol v priebehu 6-tich rokov 7-mimi súd. znalcami označený za psychopata nebezpečného pre spoločnosť s potrebou okamžitého ústavného "liečenia" !!! Zaujímavé je , že mnou vybratí znalci psychiatrička a psychológ nenašli žiadne známky duševnej choroby a to prinajmenšom svedčí o tom , že sme v tomto skorumpovanom proamerickom režime už teraz aj s manželkou psychicky týraní už len tým , že žijeme roky v strachu , pretože agenti NAKA u susedov už niekolkokrát vyzvedali !! FUJ, SLOVENSKO !!!

You are here: Home Documents Slovenské kategórie Dokumenty Externé Špeciálna prokuratúra odmieta tvrdenia Jankovskej o zastrašovaní sudcov

Contact


e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Our partners