Nemôžeme sa s tým zmieriť. Budeme písať ešte viac

Ján Kuciak| dennikn.sk | Matúš Kostolný  | pondelok 26. februára 2018 16:41 |

Ján Kuciak
Zdroj: Aktuality.sk

Ani po vražde novinára a jeho priateľky nemôžeme brať spravodlivosť do vlastných rúk.

Na to sa nedá pripraviť. Môžete vo svojej práci písať o desiatkach kolegov – novinárov, ktorých vo svete zavraždili, lebo boli nepríjemní. Môžete dobre poznať príbehy z Malty či Ruska. A predsa je to nepredstaviteľné.

Vražda Jána Kuciaka a jeho priateľky zmenila našu krajinu viac ako akýkoľvek iný trestný čin. Spolu s nimi zomrela aj predstava, že nežijeme v krajine, kde je riešením vražda. Kde písať o podvodoch, politikoch a mafiánoch znamená nebezpečenstvo, že budete umlčaný.

Ján Kuciak bol jeden z tých novinárov, ktorí píšu o najväčších kauzách. Nie je ich veľa, ale aj tu sú. Doteraz museli rátať s tým, že za svoju prácu dostanú hrubé urážky, spochybňovanie ich písania, zosmiešňovanie a hlavne nezáujem. Čo by sme však teraz všetci, vrátane politikov a šéfov polície a prokuratúry, dali za to, ak by znovu mohli arogantne povedať: Skutok sa nestal.

Ale pozor, nezjednodušujme si to. Ján Kuciak bol mnohým nepríjemný. Niektorí, ako Marián Kočner, sa mu vyhrážali, niektorí, ako minister vnútra Robert Kaliňák, sa mu vysmievali a zľahčovali jeho obavy, niektorí, ako policajný prezident Tibor Gašpar a jeho ľudia, ho ignorovali a namiesto preverovania jeho odhalení robili všetko pre to, aby sa prípady ututlali. To však neznamená, že ich teraz môžeme odsúdiť. Ani na nich ukazovať prstom.

Ak chceme, aby sa z tejto krajiny definitívne nestala čierna diera a raj mafiánov, nemôžeme brať spravodlivosť do vlastných rúk. Naopak. Aj keď máme stovky dôvodov nedôverovať im, musíme dať možnosť štátu, aby sa spamätal a začal robiť to, čo už dávno mal.

Hnev a strach sú úplne pochopiteľné. Zbiera sa to už dlho a ľuďom dochádza trpezlivosť. Ani vražda novinára však nemôže byť koniec. Aj politici by mali pochopiť, že v hre je už naozaj všetko. Už sa nemôžu ďalej tváriť, že situáciu majú pod kontrolou, že kradnúť sa dá, ak to robia „naši ľudia“, a že novinári sú nepriatelia, ktorých stačí dostať pod tlak.

Na to sa naozaj nedá pripraviť. Vražda kolegu pre jeho články je za hranicou najhroznejších predstáv. Nemôžeme sa s tým zmieriť. Musíme písať ešte viac.

 

Komentujte

0
s podmienkami použitia.
 • Hosť (Dalibor Kotacka)

  Matúš, a kolkokrát som Vám i viacerým Vašim kolegom napísal svoj príbeh podložený dôkazmi ?? Kto z vás mi vôbec kedy odpovedal ?? Nie ste pokrytec ?? Denník "N" mi namiesto vyjadrenia sa poslal viackrát ponuku na predplatné !!
  Nevyhovovalo Vám, že mám dôkazy o zrade a podvode ŽIDA , ktorý je poradcom Vášho vyvoleného úzerníka Kisku !!
  Za to, čo mi Martin Bútora urobil v spojitosti s nekonečnými klamstvami MZVSR a GPSR som mal naozaj dôvod íst do
  Bratislavy a zavraždit ho ??? Nie som rasista, ale po tom , čo polícia urobila Rostasovi už asi budem, mám na to osobný dôvod.
  Nie je lichotivé zomriet na starobu, zomriet treba v akcii. Potreboval som pomoc novinárov, nenašiel sa nikto, slovom nikto.Fasa !!!
  Trpezlivost mi už došla dávno, ale som nadalej odolný akémukolvek nutkaniu pomstit sa, myslím si, že tých, čo mi ubližili a tých, ktorí ich arogantne kryjú a chránia (GPSR,vláda) dobehne KARMA.
  Škoda, že ste dodnes nepochopili, že zločinu proti mojej osobe sa dopustili "vaši ludia" a sme doma. V tomto štáte ostat žit je naozaj premárnenie života.

 • Hosť (Dalibor Kotacka)

  Administrátor---čo sa teraz deje s mojim príspevkom ??? Kliknite si !!

 • Hosť (admin)

  Odpoveď na: Dalibor Kotacka

  Co mate na mysli pan Kotacka?

 • Hosť (Dalibor Kotacka)

  Prispevky "dement z Colorada", ads a moja odpoved su spotvorene, nedaju sa citat, aspon normalnemu pouzivatelovi nie.
  Ak sa to tak zobrazuje len mne, je to robota nejakeho hackera. Zistite u inych a mohli by sa ozvat pouzivatelia stranky, ci sa im to da normalne(bez lustenia) citat.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Dokumenty Externé Nemôžeme sa s tým zmieriť. Budeme písať ešte viac

Kontakt

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Naši partneri