KRESŤAN V SPOLOČNOSTI - KRESŤAN A SPRAVODLIVOSŤ

Diskusia o spravodlivosti.

„Každý systém, podľa ktorého by sociálne vzťahy mali byť úplne určované ekonomickými faktormi, je proti prirodzenosti ľudskej osoby a jej konania“. To sú slová z Katechizmu Katolíckej cirkvi. Ako sa to prejavuje v spoločnosti? Čo je spravodlivé v ekonomickom živote? Čo vlastne znamená spravodlivosť pred zákonom, kedy je zákon spravodlivý a kedy nie je?

https://www.tvlux.sk/archiv/play/20572?fbclid=IwAR1k3WWRkV6YUot_MtPqWb3cVP0hzeCLF40lupJLYaXJP4A8G8vz5yCamqI

Komentujte

0
s podmienkami použitia.
 • Hosť (Dalibor Kotacka)

  Ôsme prikázanie hovorí , že : Pravda je to co máme hovorit. Nemozno o druhych zle hovorit , osočovat ich , odsudzovat , posudzovat , hovorit klamstvá a poškodzovat ich dobre meno a čest .
  Ak človek oklame , MÁ TO NAPRAVIT !!! Nemožno krivo svedčit .

  Žeby to neplatilo na najvysších flekoch v tomto údajne "krestanskom", katolíckom štáte ?? Svätymi sa to tu len tak hemží ...
  Ved aj prezident sa stále odvoláva na akési krestanské hodnoty a čo má na rováši ?? Hlavného poradcu má síce žida , ale hádam aj pre tych platia prikázania ...a ja už 19-ty rok bojujem s Martinom Bútorom a MZVSR o kúsok pravdy ...Beznádejne.
  Ej veru , niet Slovensku pomoci !!
  Pozdravuje neznaboh a tvrdy ateista.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Dokumenty Externé KRESŤAN V SPOLOČNOSTI - KRESŤAN A SPRAVODLIVOSŤ

Kontakt

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Naši partneri