Vojna policajtov, ďalšie dejstvo (komentár)

| komentare.sme.sk | 1. okt 2021 |  |

Nataša Holinová (Zdroj: archív n.h.)

V predstavení zvanom Policajná vojna sme ešte zrejme pred prestávkou, ale vďaka Krajskému súdu Bratislava sme podľa Aristotelovej kompozície dospeli do ďalšieho štádia a k skutočnej peripetii.

Krajský súd zrušil rozhodnutie okresného súdu, ktorým vzal vyšetrovateľov NAKA a šéfa inšpekcie do väzby. Už to by vzbudilo údiv vzhľadom na to, o akú kauzu ide.

No úplný poprask z toho robí informácia, že na kraji pokladajú celé trestné stíhanie za neopodstatnené. To znamená, že nejde o situáciu, kde by niekto frngol z väzby pre nejaké procesné chyby a spravodlivosti by ostali oči pre plač.

Rozhodnutie síce ešte nikto nevidel, ale toto nie je mäkký odkaz.

Krajský súd úplne jasne povedal, že takéto stíhanie sa nemalo ani začať, a do zátvorky pod čiaru pridal názor: mnohí si myslíte správne, že toto zadržanie nebolo s kostolným poriadkom. Alebo priamo narafičené či vymyslené, lebo sa to niekomu hodilo.

Stále sa objavujú otázky, aký je to zmätok a chaos - a špeciálny prokurátor Daniel Lipšic sa nazdal, že chaos bol cieľom.

Očakával dokonca svoje vlastné zadržanie a od svojho mlčiaceho a pred otázkami utekajúceho náprotivku sa líši tým, že medializáciu zjavne používa na svoju ochranu.

Znepokojujúcou otázkou ostáva, ako vôbec okresný súd mohol takto rozhodnúť, a následne, ako vôbec majú ľudia takým rozhodnutiam dôverovať. To, prirodzene, nie je otázka, ktorú by si kládol autor hry.

Vyšetrovatelia si síce môžu vydýchnuť, ale celkom z krku ešte problém nemajú. Súd ich zatiaľ len pustil z väzby a na zastavenie stíhania si musia počkať, lebo to je na prokuratúre.

My pôjdeme na prestávku a v zákulisí sa zatiaľ budú odohrávať zaujímavé neverejné scény.

Šéf inšpekcie asi povie niečo svojim podriadeným a obe strany začnú rozmýšľať, čo sa stane v pondelok.

 

 

Komentujte

0
s podmienkami použitia.
  • Žiadne komentáre
Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Dokumenty Externé Vojna policajtov, ďalšie dejstvo (komentár)

Kontakt

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Naši partneri